PROPOLIS (kit pszczeli)

PROPOLIS (kit pszczeli)

Jest to balsamiczno-żywiczna substancja zbierana przez pszczoły z pąków drzew. W skład propolisu wchodzi szereg substancji biologicznie czynnych, wykazujących silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwbólowe.

Działa jak naturalny antybiotyk niszcząc i blokując wszelkie drobnoustroje, bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki. Przyspiesza metabolizm komórkowy i działa ogólnie odtruwająco. Regeneruje tkankę kostną, chrzęstną, nabłonek skóry, zapobiega powstawaniu blizn po oparzeniach. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu odleżyn, oparzeń, owrzodzeń i trudno gojących się ran. Wewnętrznie pomaga  w leczeniu wrzodów żołądka i przy przewlekłych schorzeniach przewodu pokarmowego. Z powodzeniem jest stosowany w leczeniu schorzeń jamy ustnej, gardła i krtani.

PRZYGOTOWANIE 10 % ROZTWORU Z PROPOLISU

50 g surowca zalewa się 0.5 l spirytusu w szklanym, ciemnym naczyniu i pozostawia w temperaturze pokojowej przez 14 dni, od czasu do czasu mieszając. Następnie całość umieszcza się w lodówce na 24 godz. po czym filtruje przez watę, gazę lub bibułę.

ZASTOSOWANIE

- Przy anginie, katarze, zapaleniu gardła, przeziębieniu, schorzeniach układu pokarmowego - 40 kropli na 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Popijać i płukać gardło kilka razy w ciągu dnia.

- Bóle żołądka - 50 kropli i 100 ml ciepłej wody. Pić na czczo.

- Owrzodzenia żołądka i jelit -n40 kropli i 100 ml ciepłego mleka.

- W okresie poprzedzającym klimakterium u kobiet w celu złagodzenia przebiegu zmian - 10 kropli na 50 ml wody.

- Gruźlica płuc - 3 razy dziennie po 30 kropli i 2 razy tygodniowo inhalacje.

- Stan zapalny gruczołu krokowego - raz dziennie 30 kropli na wodzie.

 nadciśnienie - raz dziennie 30 kropli.

 - Stany zapalne z gorączką - 3 razy dziennie po 30 kropli.

Zewnętrznie

Zaleca się przemywanie oparzeń, owrzodzeń, odleżyn, trudno gojących się ran, wyciągiem propolisu ( 3-5 ml propolisu na 100 ml wody).

UWAGA!

Niektóre osoby mogą być uczulone na działanie propolisu, wówczas nie zaleca się jego stosowania.